Tärkeää tietoa kausipaikkalaisille!

22.8.2020

 

Tämän vuoden Valojuhlat 18.-20.9. on peruutettu Suomen koronavirustilanteen pahenemisen vuoksi.

Lisäksi yhdistyksen 40-vuotisjuhlat siirretään pidettäväksi turvallisempana ajankohtana. Uusi päivämäärä ilmoitetaan myöhemmin.

Pahoittelemme tilannetta.

Toistaiseksi yhdistyksen syyskokous pidetään sovittuna ajankohtana 24.10. kello 14 alkaen Parmaharjulla. Kokouksessa huomioidaan turvavälit, käsidesiä on tarjolla, ja kasvomaskin käyttöä suositellaan. Ei kahvitarjoilua.

12.9. Kynnyksentien alueella ajetaan Länsirannikon rallien erikoiskokeita. Kulku Leporantaan on suljettu kello 12-18 välisenä aikana. Tarkemmat tiedot löytyvät netistä Länsirannikon rallien infosivuilta.

Valojuhlien peruuntumisen vuoksi vanhan Riemuriihen purkaminen ja uuden rakentaminen voidaan aloittaa jo syyskuun alussa. Tulevista talkoista tiedotetaan kausipaikkalaisille.

 

Ystävällisin terveisin hallitus